Find en medarbejder

Jyllandsakvariet

Besøg os her:

Vesterhavsgade 16
DK-7680 Thyborøn

Kontakt os på:

E-mail: info@jyllandsakvariet.dk
Tlf. 9783 2808

Vi glæder os til dit besøg!

Find en medarbejder

Michael Madsen, Indehaver, e-mail: michael@jyllandsakvariet.dk

Channie Düring, Kreativt værksted, reception og indkøb, e-mail: channie@jyllandsakvariet.dk

Rikke Hartvig, Markedsføring, web & online booking, e-mail: rikke@jyllandsakvariet.dk

Karina Lund Kristensen, Økonomi & regnskab: karina@jyllandsakvariet.dk

Pia Sørensen, Bogholderi, e-mail: pia@jyllandsakvariet.dk

Annika Østergaard, Eventkoordinatorelev, e-mail: annika@jyllandsakvariet.dk

Emilie Kjærgaard, Projektmedarbejder, e-mail: emilie@jyllandsakvariet.dk

Vores guider

Vores fantastiske, dygtige og engagerede hold består af fastansatte guider, som du kan møde og tage på tur med året rundt...

Chresten Maarupgaard

Chresten er skipper, fiskepasser, østersentusiast og meget mere!

Michelle Kruse

Michelle er skipper, fiskepasser, supergod til vilde, spiselige planter og meget mere!

Peter Gammelmark

Peter er naturvejleder, skipper og meget mere!

Jonathan Birk Rasmussen

Jonathan er biolog, skipper, kreativ håndværker og meget mere!

Gerda Madsen

Gerda har det, vi her ved Vestkysten kalder "næse for rav". Tag med hende på ravsafari i Thyborøn hver torsdag.

Jens Hedevang (Maxi Tours)

Jens er skipper, naturvejleder, Puch Maxi entusiast og meget mere!

...og et hold af superdygtige, lokalkendte skippere og freelance-guider, som du kan være heldig at få som din guide i højsæsoner.

Mød eksempelvis...

Jakob, Jørgen, Emil, Mathias, Niels, Bjarke, Karsten, Brian og mange andre på din næste tur!

Vores guider kan kontaktes på info@jyllandsakvariet.dk eller tlf. 97 83 28 08

Seaside Safari

Seaside Safari er vores søsterselskab, som udbyder ture langs den danske Vestkyst. Ambitionerne var at kunne lave ture udenfor Thyborøn, og det var ikke altid en fordel at gøre det under navnet Jyllandsakvariet, som forbindes med Thyborøn. Derfor blev Seaside Safari skabt.

Kvaliteten, visionerne og fokus på den gode oplevelse er stadig, som du kender den fra Thyborøn!

Selvom de to virksomheder kører med separate regnskaber, gør det ingen forskel for dig som kunde. Turene bookes via samme bookingsystem og vores gode service er altid den samme - uanset om turen er udbudt af Jyllandsakvariet eller Seaside Safari.

Du kan kontakte Seaside Safari på:

E-mail: info@seasidesafari.dk
Tlf.: +45 2789 5808

Seaside Safari holder blandt andre steder til i:

  • Hvide Sande
  • Vedersø Klit & Husby Klitplantage
  • Ringkøbing
  • Klosterheden
  • Thorsminde
  • Lemvig
  • Handbjerg
  • Agger
  • Thy Nationalpark
  • Limfjorden

...og flere steder er i udsigt!