Kontaktinformationer

JyllandsAkvariet

Vesterhavsgade 16
DK-7680 Thyborøn
E-mail: info@jyllandsakvariet.dk
Tlf. 97 83 28 08

Michael Madsen, Indehaver, e-mail: michael@jyllandsakvariet.dk

Channie Düring, Kreativt værksted, reception og indkøb, e-mail: channie@jyllandsakvariet.dk

Rikke Hartvig, Markedsføring, web & booking, e-mail: rikke@jyllandsakvariet.dk

Karina Lund Kristensen, Økonomi & regnskab: karina@jyllandsakvariet.dk

Pia Sørensen, Bogholderi, e-mail: pia@jyllandsakvariet.dk

Annika Østergaard, Eventkoordinatorelev, e-mail: annika@seasidesafari.dk

Ulla Neill, Kontor, e-mail: ulla@jyllandsakvariet.dk

Fagligt samarbejde

JyllandsAkvariet er i høj grad afhængig af vores gode relationer med relevante institutioner, foreninger og firmaer.

Her finder du en række af vores vigtigste samarbejdspartnere, der på den ene eller anden måde er relateret til det vi laver – nemlig at formidle fisk og skaldyr.

LINKS
Kattegatcentret

Fiskeri- og Søfartsmuseet

AQUA – Akvarium & Dyrepark

Den Blå Planet

Nordsøen Oceanarium

Fiskeriets Hus

Brochuresamarbejde

JyllandsAkvariet er del af to brochuresamarbejder, nemlig “Opdag Jylland” og “Vestjyllands Attraktioner’.

Attraktionerne i ’Opdag Jylland’ er små og mellemstore attraktioner, der dækker det meste af Midt- og Nordjylland.

Vestjyllands Attraktioner er geografisk placeret i det, vi opfatter som vestjysk – nemlig fra Herning til Vesterhavet og nordpå til Limfjorden fra den linje.

Vestjyllands Attraktioner

Direkte links

Baboon City
Bork Legeland
Danmarks Flymuseum
Bovbjerg Fyr
Jyllands Park Zoo
VW & Retro Museum
Kystcentret
Mønsted Kalkgruber
Play-Time / Vesterhavets Fodboldgolf
Seaside Safari
Spøttrup Middelalderborg
Strandingsmuseum St. George
Sælsafari
Søby Brunkulsmuseum
WOW-Park

Opdag Jylland

Direkte links

AQUA Akvarium & Dyrepark
Baboon City
Bunkermuseum Hanstholm
Dagmar Biograf
Danmarks Industrimuseum
Energimuseet
GASmuseet
Glud Museum
Hjejlen
Jyllands Park Zoo Labyrinthia
Læsø
Mønsted Kalkgruber Naturhistorisk museum – Aarhus
Nordjyllands Historiske Museum
Rebildcentret – Thingbæk kalkminer
Sea War Museum Jutland
Silkeborg Ørnereservat – Rovfugleshow og Bisonfarm
Skulpturparken Blokhus
Spøttrup Middelalderborg Struer Museum
Verdenskortet
WOW-Park
Aalborg Forsvars- og Garnisonsmuseum